شاید جانشین بوفون خیلی بزرگ نباشد!

مدتی قبل پس از شایعات فراوانی که بحث جانشینی جانلوئیجی بوفون در تیم یوونتوس پیش آورد ، دیوید آمویال (David Amoyal) گرداننده بخش انگلیسی سایت جانلوکا دی مارتزیو و نویسنده اخبار نقل و انتقالات ESPN و کارشناس رسانه هائی مثل تاک اسپورت ؛ در مقاله ای طولانی به مطلبی جالب اشاره کرد ، وی گفت که شاید جانشین بوفون ، یک سوپراستار تمام عیار نباشد!
اگرچه ماروتا مدیراجرائی مشهور یووه ،یافتن جانشین برای سنگربان افسانه ای ایتالیا را مهمترین و سخت ترین انتخاب حرفه اش قلمداد کرده ولی آمویال معتقد است که شاید جانشین بوفون اسم بزرگی نباشد .
وی مقاله اش را اینطور شروع میکند که بعد از تصمیم ماروتا مبنی بر خرید هیگوایین از ناپولی و پیانیچ از رم ، خرید دونارومای ۱۷ ساله از میلان ما را شگفت زده نمیکند و آمادگی آنرا داریم بخصوص که مدیربرنامه های وی مینو رایولا است که علاقه مند به تصمیمات جنجالی و پرهیاهو می باشد.
میلان در سالهای اخیر اوبامیانگ ، دارمیان و ساپونارا را از دست داده و باز هم میتواند از دست بدهد!
آمویال مینویسد رایولا بیش از ۱۰ سال قبل در یک ماجرای جنجالی زلاتان ایبراهیموویچ را از آژاکس به یوونتوس آورد ، بدین ترتیب که بعد از پاسخ منفی تیم هلندی برای این انتقال رایولا اختلافی میان زلاتان و رافائل فن در فارت کاپیتان وقت آژاکس انداخت و تیم هلندی بلافاصله زلاتان را با مبلغی معقول به تیم ایتالیایی واگذار کرد ، نقل و انتقالی که مینو رایولا آنرا بنحو حساب شده ای به انجام رساند.
بعد از آن رایولا رابطه بسیار قوی و خوبی با آدریانو گالیانی پیدا کرد ، فردی که جایش را به میرابلی و فاسونه داده است و دیگر در رأس امور نیست.
اما این همه ی ماجرا نیست . آخرین باری که یوونتوس یک دروازه بان افسانه ای داشت آنرا با نام بزرگی جایگزین نکرد. دینوزوف تا سن ۴۰ سالگی و تا ۱۹۸۳ بازی کرد ولی بعد از بازنشستگی اش ، یوونتوس استفانو تاکونی را از تیم آولینو خریداری کرد تا همراه با لوچانو بودینی از دروازه یوونتوس حراست کنند.
اگرچه “تاکونی” دروازه بان خوب و شایسته ای بود ولی بعلت معاصر بودن با والتر زنگا نتوانست در دروازه آتزوری خودی نشان دهد.
پس باید دید یوونتوس به دروازه بانان شایسته ای مثل اسپورتیلو یا پرین قناعت میکند که یادآور تاکونی هستند ، یا اینکه میخواهد با کمک رایولا و خرید دوناروما به سیاست خرید بازیکنان کلیدی لیگ ایتالیا ادامه بدهند و یک جانلوئیجی دیگر را برای سالهای طولانی در دروازه بیانکونری جای دهند.
این مطلب چه حسی به شما میده؟
27 :thumbsup: Thumbsup
26 :heart: Heart
3 :joy: Joy
13 :heart_eyes: Heart_eyes
5 :blush: Blush
7 :cry: Cry
4 :rage: Rage

حسین آتزوری

دنیای من سایت آتزوری :: اولین سایت تخصصی فوتبال ایتالیا

دیدن مطالب بیشتر از همین نویسنده - سایت

پاسخ دهید