چرا یوونتوس شکست خورد و چه کسی مقصر باخت یوونتوس به میلان است؟

دیشب نگاه میلیونها هوادار فوتبال در سراسر جهان به بازی سوپرکاپ ایتالیا بین تیمهای یوونتوس و آث میلان که در ورزشگاه جاسم بن حمد در شهر دوحه قطر که ورزشگاه اختصاصی السعدقطر می باشد،بود.
تیم یوونتوس که روی کاغذ شانس بیشتری نسبت به آث میلان داشت در یک بازی بسیار ضعیف و بحث برانگیز، بازی را در ضربات پنالتی به رقیب نامدار میلانی خود یعنی آث میلان واگذار کرد و هم دومین قهرمانی پیاپی را ازدست داد و هم نتوانست صاحب رکورد جدید یعنی سه گانه داخلی برای دومین سال پیاپی که در تاریخ فوتبال ایتالیا بی سابقه بوده، نائل گردد.
اما مقصر باخت یوونتوس به میلان چه کسی بود!!!
به گفته اکثر کارشناس ها و هواداران یوونتوس ،ماسیمیلیانو آلگری مربی ۴۹ساله تیم یوونتوس مقصر اصلی باخت یووه به میلان قلمداد می شود.
این مربی ۴۹ساله که دیگر یک مربی بی تجربه ای نیست و سالهاست که در سطح اول فوتبال ایتالیا و اروپا حضور داره و حتی سابقه مربیگری در تیم آث میلان را هم دارد، گاهی اوقات با کارهای عجیب و غریبش باعث بهت و حیرت تیفوسی های بیانکونری و کارشناسان و ناکامی یوونتوس می شود.
در بازی دیشب آلگری تیم را با سیستم ۴-۳-۱-۲ و با ترکیب بوفون،کیه لینی،روگانی،آلکس ساندرو،لخشتاینر،استورارو،خدیرا،مارکیزیو،پیانیچ،مانژوکیچ،هیگواین روانه میدان کرد و در طرف مقابل هم وینچنزو مونتلا سرمربی جوان آث میلان هم تیمش را با سیستم ۴-۳-۳ و با ترکیب دوناروما،رومانیولی،پالتا، آباته، دیشیلیو،کوچکا، لوکاتلی،برتولاچی، سوسو، بوناونتورا، باکا به زمین فرستاد.
که آلگری سرمربی یوونتوس اشتباهات زیادی رو در بازی دیشب مرتکب شد که مهمترین اشتباهات آلگری این بود که اول اینکه بارتزالی و دیبالا و کوادرادو رو نیمکت نشین کرده بود.دومین اشتباه آلگری این بود زمانی که آلکس ساندرو مصدوم شد رفت پاتریس اورا رو به زمین فرستاد که نباید این کار رو انجام می داد و بازیکنی که۳۶سال سن دارد را به زمین می آورد اون هم با وجود وینگر جوان و سرعتی و خطرناک اسپانیایی تیم میلان یعنی سوسو که با سانتر های خطرناکش موقعیت های زیادی را روی دروازه یووه خلق کرد و بوفون و مدافع های یوونتوس رو حسابی اذیت کرد.
آلگری بهتربود می رفت آندره آ بارتزالی رو به زمین می آورد و استفانو استورارو را از پست هافبک تخریبی به پست بک چپ می فرستاد تاهم مانع نفوذهای خطرناک بیشتر سوسو و بوناونتورا به دروازه یوونتوس می شد و هم سیستم یوونتوس از ۴-۳-۱-۲ به سیستم۳-۵-۲ تغییر میکرد.
سومین اشتباه آلگری این بود که نه خوان کوادرادو رو در ترکیب تیم گذاشت و نه او را به عنوان بازیکن تعویضی به زمین اضافه کرد. وینگر کلمبیایی که با سرعت و تکنیک نابش می توانست بازی رو برای یوونتوس در بیاورد و می توانست نقش سوسو میلانی ها رو برای یوونتوس در زمین ایفا کند که آلگری مانع این کار شد.
چهارمین اشتباه آلگری این بود که تعویض دوم و سوم رو اشتباهی انجام داد و نباید این کار رو میکرد. تعویض دوم یوونتوس اومدن پائولو دیبالا به زمین و خروج میرالم پیانیچ از زمین بود و تعویض سوم هم که یک تعویض اجباری برای یووه بود .استورارو که مصدوم شده بود زمین بازی رو ترک کرد و جایش رو به ماریو لمینا داد. در تعویض دوم آلگری با خارج کردن پیانیچ از زمین عملا بار دوش رو از خط دفاعی میلان بست چون با خروج پیانیچ از زمین . یووه بدون هافبک بازیساز شد و هافبک هاش که خدیرا و مارکیزیو و استورارو بودند هافبک دفاعی بودند.و تعویض سوم هم اومدن لمینا به جای استورارو بود که یکی دیگر از اشتباهات عجیب آلگری در بازی دیشب بود.و باید می رفت دیبالا رو جانشین مارکیزیو می کرد که دیشب مارکیزیو اصلا خوب بازی نکرد و یکی از ضعیف ترین بازیهای عمرش راانجام داد و باید پاتریس اورا را هم به جای استورارو به زمین می آورد تا سیستم یووه به ۳-۴-۳ تغییرداده میشد و دیبالا و هیگواین و مانژوکیچ سه مهاجم یوونتوس در بازی دیشب مقابل میلان می شدند. پنجمین اشتباه آلگری هم این بود که مارکو پیاتسا وینگر ۲۱ساله کروات تیم یووه را به همراه دیبالا در ترکیب یووه قرارمی داد و مانژوکیچ رو نیمکت نشین می کرد و بازی را با سه مهاجم بنامهای دیبالا و پیاتسا و هیگواین آغاز می کرد.
چون پیاتسا انگیزه زیادی برای این بازی داشت به دلیل اینکه پیاتسا تابستان پیشنهاد میلان رو رد کرد و به یووه آمد و نشستن توی نیمکت یووه رو به بازی در میلان ترجیح داد و باعث ناراحتی هواداران میلان هم شد و حتی کار به فضای مجازی کشیده شد و هواداران میلان هم پیاتسا را به دلیل نیمکت نشینی در یووه مورد تمسخر قرار می دادند و به پیاتسا متلک می انداختند که الگری مانع آوردن پیاتسا به ترکیب شد.که بااین اشتباهات مهلک و جبران ناپذیر ،سند باخت تیم یوونتوس مقابل میلان رو امضا کرد در حالیکه آلگری بهتر بود دیشب تیم را با سیستم ۴-۳-۳ با ترکیب بوفون . روگانی و کیه لینی و ساندرو و لخشتاینر و پیانیچ و خدیرا و مارکیزیو و دیبالا و پیاتسا و هیگواین روانه زمین میکرد که از انجام دادن این کار امتناع کرد و باعث خشم مدیران یوونتوس و هواداران بیانکونری شد و حتی ساعت ها بعد از شکست تلخ یووه مقابل میلان،خبر درگیری لفظی آلگری با ماروتا و پاراتیچی زمزمه اخراج آلگری از یوونتوس در سراسر ایتالیا به گوش رسید که باید منتظر روزهای آینده و سرنوشت ساز تصمیمات آقای آنیلی و ماروتا باشیم که آیا مستر آلگری به کار خود در یووه ادامه می دهد یا رسما از یوونتوس اخراج خواهد شد و جایش رو به مربی بعدی خواهد داد.
همچنین بعد از آلگری مقصران بعدی باخت یوونتوس به میلان هم پاتریس اورا و استفان لخشتاینر مخصوصا لخشتاینر بودند که با بازی های بسیار ضعیف خود باعث برد میلان و شکست یوونتوس شدند.
این مطلب چه حسی به شما میده؟
2 :thumbsup: Thumbsup
0 :heart: Heart
0 :joy: Joy
0 :heart_eyes: Heart_eyes
0 :blush: Blush
0 :cry: Cry
0 :rage: Rage

پاسخ دهید